19.06.2018 Wizyta w muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

19.06.2018r. klasy III i IV były z wizytą w Muzeum Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce, gdzie, jak mówił Papież, „wszystko się zaczęło”. Przepiękne, klimatyczne muzeum przybliża postać Jana Pawła II, wielkiego Polaka , z którego jesteśmy dumni. Z pamiątek zgromadzonych w jego pierwszym domu widzimy go jako zwykłego, ale również pełnego charyzmy człowieka- dziecko w kochającej się rodzinie, młodzieńca pełnego entuzjazmu do życia, otwartego na drugiego człowieka oraz szlachetnego i niezwykłego duchownego.