22.10.2018 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem, co było wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!
Papież Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie, był w 132 krajach. Jako pierwszy papież odwiedził synagogę i meczet. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata i Kościoła.
Z okazji 40-tej rocznicy wyboru Polaka na tron Piotrowy w szkole odbyło się spotkanie społeczności szkolnej połączone z wystawą ukazującą drogę Lolka z Wadowic do Watykanu.