9.11.2018 Obchody 100- lecia niepodległości.

W tym roku obchodzimy niezwykłą uroczystość- 100 lecie niepodległości naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli naszym rodakom udało się odzyskać niepodległość. My zaś powinniśmy pielęgnować pamięć o wydarzeniach i osobach, dzięki którym się to udało i troszczyć się o dobre wykorzystanie wolności, w myśl słów Jana Pawła II „Wolność to nie przywilej, ale zadanie”.
9 XI 2018r. był dniem wielkich obchodów tego święta w naszej szkole- najpierw program artystyczny- montaż słowno- muzyczny w wykonaniu klas starszych, w co została włączona cała społeczność szkolna, później widowisko zorganizowane przez klasy młodsze wraz z wychowawcami. Pamiątkowe zdjęcia, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, pochód na dwa Kopiec Niepodległości i Kopiec Grunwald, życzenia dla Polski i wspólne odśpiewanie hymnu o 11.11, wraz z całą Polską. Doniośle i uroczyście. Jesteśmy bardziej świadomi, wiemy więcej, że mamy powody do dumy.
Ps. W tym roku realizujemy projekt „Szkoła Niepodległej”; nasza świadomość historyczna i obywatelska wzrasta nieustannie.

smolice 7 smolice 29 smolice 59 smolice 18 smolice 54

Więcej zdjęć w galerii.