Światowy Dzień Zwierząt

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna się miesiąc dobroci dla zwierząt, który według Nas powinien trwać cały rok.
Szkolne Koło PCK zorganizowało apel z tej okazji a uczniowie klas IV i VI wykonali portrety swoich czworonożnych przyjaciół.
Warto się zastanowić, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także po okolicy - może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgranicznym oddaniem i miłością. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!