"Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

nasza szkoła przystępuje w tym roku do akcji PRZERWA NA CZYTANIE.  Jest to II międzynarodowa edycja VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. W dniu 28 października (najbliższy czwartek) każdy uczeń i pracownik szkoły zabiera ze sobą ulubioną książkę. Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. "Przerwa na czytanie" promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, integruje środowisko lokalne i poprzez zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu pokazuje, że czytanie jest ciekawe.

b_150_100_16777215_00_images_Przerwanaczytanie_d533dcde-9ebc-43a4-91c5-5eb1b3625146.png