12 XI 2015 Spotkanie z absolwentem Rafałem Stachurą

12 listopada 2015r. na długo zapisze się w pamięci społeczności naszej szkoły. Tego dnia uczniowie mieli okazję spotkać się z kimś, kto jest im bliski, a zarazem odniósł sukces dzięki solidnej nauce i wytrwałości. W ramach cyklu spotkań z absolwentem odwiedził nas Rafał Stachura, absolwent Szkoły z roku 2010, obecnie uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, laureat IX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rafał razem z kolegami przygotował i przeprowadził dla nas pokaz obejmujący 10 prezentacji doświadczeń chemicznych oraz przystępną część teoretyczną. Każde doświadczenie wywoływało burzę oklasków, ale najbardziej chyba podobały się uczniom : Pasta słoniowa, Zapałki chemiczne i Bawełna strzelnicza.
Życzymy Rafałowi kolejnych sukcesów. Kto wie, może któryś z uczniów pójdzie w Jego ślady…..