19.10.2018 Światowy Dzień Żywności.

19 października 2018r. szkolna sekcja PCK zorganizowała apel z okazji Światowego Dnia Żywności, święta zainicjowanego przez ONZ. Celem apelu było pogłębianie świadomości uczniów dotyczącej globalnych problemów żywnościowych: głodu, niedożywienia i ubóstwa. Trudno uwierzyć, że dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia i nadal co chwilę ludzie umierają z głodu. Paradoksalnie w krajach rozwiniętych, do których Polska należy, problemem jest marnowanie żywności. Co roku w Polsce marnuje się tyle żywności, ile wystarczyłoby do nakarmienia wszystkich mieszkańców Warszawy przez 10 lat.
Uczniowie klasy VIII przygotowali smaczne kanapki, którymi na koniec apelu, symbolicznie realizując hasło „Podziel się posiłkiem”, poczęstowali swoich szkolnych kolegów i nauczycieli.